Zapraszamy na nowy serwis internetowy : kg-legal.eu
pl en de
twitter  g  f  in 
Kancelaria
KG LEGAL
Portal Gospodarczy
KG Legal arr portal
 
pl de ru en  

Zespół

Zespół

małgorzata kieltyka kglegal Gladkowski Jakub Kglegal
Kiełtyka
MAŁGORZATA

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
+ 48 501 648 500
Gładkowski
JAKUB

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 530 920 011
Radca prawny zrzeszony w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie i tłumacz przysięgły języka angielskiego (NR TP /46/15). Specjalizuje się w międzynarodowym prawie gospodarczym z uwzględnieniem transgranicznych umów handlowych oraz w polskim procesie cywilnym w specjalizacji sporów gospodarczych, a w szczególności sporów wynikających z prawa korporacyjnego spółek kapitałowych. Jej zawodowe doświadczenie jest oparte na doradztwie prawnym w zakresie umów gospodarczych zawieranych pomiędzy stronami z różnych systemów prawnych. Uczestniczyła w kompleksowej obsłudze prawnej wielu inwestycyjnych projektów transgranicznych łączących zagadnienia międzynarodowego prawa handlowego i prawa umów. Brała udział w prowadzeniu międzynarodowych zbiorowych sporów odszkodowawczych. Posiada zawodowe doświadczenie w prowadzeniu transgranicznych sporów odszkodowawczych w zakresie szkód na osobie i odpowiedzialności ubezpieczeniowej. Doradza na rzecz podmiotów międzynarodowych w zakresie kolizji jurysdykcji sądowej i prawa materialnego. Zajmuje się prawem korporacyjnym z uwzględnieniem prawa spółek i prawa rejestrowego podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą z obcym kapitałem. Koordynuje pod kątem prawnym wszystkie etapy postępowania rejestracji podmiotu gospodarczego z substratem zagranicznym, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich procedur koniecznych do legalizacji dokumentów korporacyjnych w spółkach zagranicznych.

Jest tłumaczem prawniczego języka angielskiego i fachowej literatury prawniczej. Jej specjalizacja tłumaczeń koncentruje się na naukowych tekstach prawniczych dla przedstawicieli polskiej nauki prawniczej, sędziów i innych branż prawniczych. Jest mediatorem wpisanym na listę mediatorów Centrum Mediacji Gospodarczej Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, negocjatorem umów handlowych oraz szkoleniowcem. Absolwentka aplikacji radcowskiej przy OIRP Kraków; absolwent dziennych jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kierunek: Prawo) oraz na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kierunek: Filologia Angielska). Absolwentka Szkoły Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UJ w Krakowie we współpracy z the Catholic University of America Columbus School of Law. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w kancelariach prawnych, a w tym w wiodącej kancelarii radców prawnych w Krakowie.


Zespół Kancelarii tworzy mec. K. Jakub Gładkowski, założyciel Kancelarii oraz mec. Małgorzata Kiełtyka. Kancelaria stale współpracuje z ponad dwudziestoma radcami prawnymi, aplikantami radcowskimi, rzeczoznawcami i biegłymi rewidentami, jak również ze specjalistami - prawnikami w poszczególnych jurysdykcjach (m.in. Austria, Dania, Finlandia, Indie, Niemcy, Norwegia, UK, USA, oraz Słowacja).
  Radca prawny zrzeszony w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Specjalista z zakresu prawa międzynarodowych transakcji handlowych oraz zabezpieczania i windykacji wierzytelności w drodze mediacji gospodarczej i polskiego procesu cywilnego, w tym w trybach europejskiego nakazu zapłaty i elektronicznego postępowania upominawczego. Zajmuje się sprawami regulacji stanu prawnego nieruchomości. Reprezentuje klientów z sektora life science przy projektach bio-IT. Prowadzi bieżącą obsługę klientów z obszaru e-commerce, prawa IT oraz prawa reklamy i promocji. Zajmuje się doradztwem transakcyjnym z zakresu biznesu sportowego. Prowadzi analizy prawne oraz doradza na poziomie eksperckim na wszystkich etapach pozyskiwania dofinansowania projektów inwestycyjnych ze środków UE (dotacyjne i pozadotacyjnedoradztwo prawne). Uczestniczył w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych, w tym z udziałem przedsiębiorców zagranicznych. Doradza dla sektora imigracji biznesowej.

Doradza także na gruncie materialnego prawa administracyjnego i reprezentuje klientów jako pełnomocnik w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Posiada doświadczenie w  procesach cywilnych z zakresu sporów korporacyjnych z substratem zagranicznym. Uczestniczył w projektach m. in. połączenia przez przejęcie spółek prawa handlowego z kapitałem zagranicznym i wprowadzania na rynek polski podmiotów gospodarczych obcego kapitału. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu negocjacji handlowych i mediacji gospodarczej na rzecz polskich podmiotów gospodarczych w zagranicznym środowisku prawnym. Jako licencjonowany detektyw (licencja detektywa nr 0001582 wydana przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji) świadczy usługi w zakresie wywiadu gospodarczego. Jest doświadczonym tłumaczem prawniczego języka niemieckiego oraz mediatorem przy KIRP w Warszawie. Ukończył aplikację radcowską przy OIRP w Krakowie. Jest absolwentem podyplomowych studiów prawa niemieckiego - Magister Legum LL.M. na Wydziale Prawa Freie Universität Berlin ze specjalizacją w niemieckim prawie cywilnym i administracyjnym. Jest stypendystą programu STIBET / Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD). Absolwent dziennych jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe prawnicze w kancelariach prawnych i instytucjach publicznych (Wydział Konsularny Ambasady RP w Berlinie, Kancelaria Senatu RP, sieć kancelarii adwokackich w Niemczech specjalizujących się w obrocie gospodarczym; kancelarie w Polsce, w tym wiodąca kancelaria radców prawnych w Krakowie).

Newsletter KG Legal

Otrzymuj informacje
o nowościach na portalu gospodarczym KG Legal

Kontakt:

ico tele 00 48 12 263 46 74
00 48 12 426 47 35
ico tele  Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku
od godziny 9:00 do godziny 18:00
 
ico mail office@kg-legal.pl  ico mail  KG LEGAL KIEŁTYKA GŁADKOWSKI - SPÓŁKA PARTNERSKA.   
 faks: 00 48 12 426 47 43   KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH   
Siedziba kancelarii: ulica Świętej Anny 9
31-008 Kraków
  NIP: 6772407578; REGON: 365354092; Nr KRS: 0000635779
Numery kont w DEUTSCHE BANK POLSKA S.A. tutaj
 
stopka logo2

Wyróżnienia i organizacje partnerskie:

                     
ABA_LOGO.png    KLASTER LIFESCIENCE    BioLawEurope

  indyjsko_polska.jpg      
                         
Legal_Awards_2015_Winner.png   Corporate INTL KG LEGAL   KIRP   aipl.jpg   CORPORATE_LIVEWIRE_GLOBAL_AWARDS_2016.jpg        
NOTA PRAWNA IMPRESSUM DISCLAIMER 
2014 (c) KG LEGAL 
  Tworzenie stron internetowych hauerpower
Wszystkie prawa zastrzeżone. 
strzalka do gory