Zapraszamy na nowy serwis internetowy : kg-legal.eu
pl en de
twitter  g  f  in 
Kancelaria
KG LEGAL
Portal Gospodarczy
KG Legal arr portal
 
pl de ru en  

Pośrednictwo prawne w sprawach transgranicznych

KG Legal doradza polskim podmiotom w procesach i sprawach za granicą RP w języku polskim, angielskim i niemieckim na gruncie prawa polskiego, prawa unijnego i międzynarodowego. Udzielamy wsparcia prawnego dla aktywności gospodarczej polskich przedsiębiorców poza granicami RP. W oparciu o rozbudowaną sieć kontaktów z zagranicznymi kancelariami posiadamy potencjał profesjonalnego pośrednictwa prawnego przygotowanego dla potrzeb obywateli polskich w procesach i sprawach za granicą RP.

Praktyka prawna KG Legal poza granicami RP stanowi szczególne pole naszej aktywności zawodowej, którą wykonujemy w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Działania naszej kancelarii na polu międzynarodowym na rzecz polskich podmiotów poza granicami RP należy sklasyfikować w pięciu odrębnych blokach tematycznych jako:
  1. doradztwo prawne oraz pośrednictwo prawne dla polskich małych i średnich przedsiębiorców, w ekspansji na rynkach obcych;
  2. doradztwo prawne w zakresie instrumentów form zabezpieczania płatności międzynarodowych transakcji handlowych (w szczególności inkaso dokumentowe);
  3. analiza umów gospodarczych inwestycji transgranicznych;
  4. prowadzenie lokalnych i transgranicznych negocjacji handlowych z kontrahentami, mających na celu zakreślenie optymalnych warunków umów gospodarczych;
  5. pośrednictwo kancelarii w kontakcie naszych Klientów z kancelariami lokalnymi w krajach UE oraz spoza Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem rynków wschodnich.
W ramach naszej transgranicznej specjalizacji sporządzamy opinie prawne wzorców umów gospodarczych dostarczonych przez zagranicznych kontrahentów naszych Klientów. W ramach tego doradztwa proponujemy Klientom projekty klauzul umownych dotyczących kar umownych, zakresu wzajemnych obowiązków stron czy terminów realizacji umowy, tj. projekty tych postanowień umownych, które w sposób sprawdzony skutecznie zabezpieczą interesy naszych Klientów w transgranicznych relacjach handlowych.

Świadczymy pomoc prawną na gruncie przepisów UE oraz prawa międzynarodowego, a w tym międzynarodowego prawa umów gospodarczych. W ten sposób kompleksowo dokonujemy oceny prawnej transgranicznych umów gospodarczych i ryzyka ich nienależytego wykonania.

Nasze usługi to także profesjonalne pośrednictwo w kontaktach z prawnikami lokalnych kancelarii bezpośrednio prowadzących sprawę oraz specjalistyczna pomoc językowa w działaniach marketingowych naszych Klientów.

KG Legal to także pomoc prawna na rzecz polskich przedsiębiorców z branży TSL w funkcjonowaniu na rynku UE, poprzez pośrednictwo prawne w kontaktach z wyspecjalizowanymi kancelariami zagranicznymi.

Świadczymy także pomoc językową przy interpretacji i ocenie skutków prawnych specjalistycznych tekstów prawniczych w języku niemieckim i angielskim.

Newsletter KG Legal

Otrzymuj informacje
o nowościach na portalu gospodarczym KG Legal

Kontakt:

ico tele 00 48 12 263 46 74
00 48 12 426 47 35
ico tele  Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku
od godziny 9:00 do godziny 18:00
 
ico mail office@kg-legal.pl  ico mail  KG LEGAL KIEŁTYKA GŁADKOWSKI - SPÓŁKA PARTNERSKA.   
 faks: 00 48 12 426 47 43   KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH   
Siedziba kancelarii: ulica Świętej Anny 9
31-008 Kraków
  NIP: 6772407578; REGON: 365354092; Nr KRS: 0000635779
Numery kont w DEUTSCHE BANK POLSKA S.A. tutaj
 
stopka logo2

Wyróżnienia i organizacje partnerskie:

                     
ABA_LOGO.png    KLASTER LIFESCIENCE    BioLawEurope

  indyjsko_polska.jpg      
                         
Legal_Awards_2015_Winner.png   Corporate INTL KG LEGAL   KIRP   aipl.jpg   CORPORATE_LIVEWIRE_GLOBAL_AWARDS_2016.jpg        
NOTA PRAWNA IMPRESSUM DISCLAIMER 
2014 (c) KG LEGAL 
  Tworzenie stron internetowych hauerpower
Wszystkie prawa zastrzeżone. 
strzalka do gory