Zapraszamy na nowy serwis internetowy : kg-legal.eu
pl en de
twitter  g  f  in 
Kancelaria
KG LEGAL

Branża deweloperska. Rynek nieruchomości

KG-Legal prowadzi obsługę prawną branży deweloperskiej, obrotu nieruchomościami oraz transgranicznych inwestycji w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe, uwzględniając prawne regulacje obrotu nieruchomościami komercyjnymi w ramach inwestycji obcego kapitału oraz międzynarodowego charakteru tego sektora. Posiadamy potencjał stałej obsługi prawnej tej działalności gospodarczej w trzech językach prawniczych: polskim, angielskim i niemieckim na gruncie prawa polskiego, unijnego oraz międzynarodowego.

Świadczymy kompleksowe doradztwo prawne na rzecz przedsiębiorców w rozpoczęciu i prowadzeniu usług deweloperskich w ramach polskiego systemu prawnego z integralnym połączeniem prawnych aspektów transgranicznych tej branży.

Nasze usługi prawne dedykujemy w szczególności przedsiębiorcom zagranicznym w inwestycje nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w tzw. projektach hybrydowych, budowanych w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne. Reprezentujemy przedsiębiorców branży deweloperskiej w postępowaniach przed UOKiK. Doradzamy na gruncie prawa administracyjnego, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego, prawa ochrony środowiska oraz prawa pracy i kontraktów menedżerskich, w tym w sprawach z tytułu odpowiedzialności cywilnoprawnej w działalności tego sektora.

Świadczymy pomoc prawną także na gruncie prawa antymonopolowego w branży deweloperskiej. Nasza specjalizacja obejmuje wsparcie w zakresie istotnych branżowych elementów prawa reklamy, prawa autorskiego i własności przemysłowej.

Dokonujemy także analiz prawnych i negocjacji umów ubezpieczeniowych w branży deweloperskiej w zakresie odpowiedzialności cywilnej za produkt, szkód wyrządzonych przez podwykonawców, szkód wyrządzonych przez maszyny niepodlegające obowiązkowemu ubezpieczeniu OC, szkód wyrządzonych w podziemnych urządzeniach i instalacjach. Doradzamy w zakresie zasad roszczeń wzajemnych pomiędzy podmiotami objętymi tą samą umową ubezpieczenia.

KG Legal świadczy profesjonalną obsługę prawną transgranicznych procesów inwestycyjnych w nieruchomości w Polsce. Dokonujemy oceny prawnej stanu prawnego nieruchomości przed zakupem. Doradzamy także w zakresie ustanawiania i zbywania praw rzeczowych, takich jak służebność i użytkowanie. Świadczymy kompleksowe porady prawne w zakresie transakcji handlowych dotyczących nieruchomości.

Nasza specjalizacja obejmuje także sądową regulację stanu prawnego nieruchomości, w tym sprawy o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym nieruchomości. Prowadzimy postępowania nieprocesowe o zasiedzenie.

Newsletter KG Legal

Otrzymuj informacje
o nowościach na portalu gospodarczym KG Legal

Kontakt:

ico tele 00 48 12 263 46 74
00 48 12 426 47 35
ico tele  Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku
od godziny 9:00 do godziny 18:00
 
ico mail office@kg-legal.pl  ico mail  KG LEGAL KIEŁTYKA GŁADKOWSKI - SPÓŁKA PARTNERSKA.   
 faks: 00 48 12 426 47 43   KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH   
Siedziba kancelarii: ulica Świętej Anny 9
31-008 Kraków
  NIP: 6772407578; REGON: 365354092; Nr KRS: 0000635779
Numery kont w DEUTSCHE BANK POLSKA S.A. tutaj
 
stopka logo2

Wyróżnienia i organizacje partnerskie:

                     
ABA_LOGO.png    KLASTER LIFESCIENCE    BioLawEurope

  indyjsko_polska.jpg      
                         
Legal_Awards_2015_Winner.png   Corporate INTL KG LEGAL   KIRP   aipl.jpg   CORPORATE_LIVEWIRE_GLOBAL_AWARDS_2016.jpg        
NOTA PRAWNA IMPRESSUM DISCLAIMER 
2014 (c) KG LEGAL 
  Tworzenie stron internetowych hauerpower
Wszystkie prawa zastrzeżone. 
strzalka do gory